Raffaella Gentile »

“Together” - “Insieme” - “Razem” | 08 – 21.V.2008 | wystawa w ramach programu off Miesiąca Fotografii w Krakowie, otwarciu towarzyszy performance teatru eloe theater of noise

Choroba umysłowa nie jest stanem dotyczącym tylko dotkniętej nią jednostki, ale tematem odnoszącym się do całego społeczeństwa. Niepełnosprawność psychiczna w swoim dramatyzmie nie jest uważana za „po prostu” nieuleczalną, istnieją w jej perspektywie i pozytywne doświadczenia (często ignorowane) jako świadectwo długiej i trudnej drogi do godnego życia. „Together” jest siłą, która utrzymuje więź w bezwarunkowy sposób - pomimo choroby, konieczności spojrzenia na siebie z dystansu oraz bycia zrozumianym. Ta praca fotograficzna obejmuje 14 tryptyków średniej wielkości powstałych w latach 2005 - 2006.

Raffaella Gentile (ur. 1977 r., Włochy) - ma za sobą trzy lata master class z fotografii w Rzymie, w trakcie których brała udział w warsztatach prowadzonych przez: Michaela Ackermana, Ivo Sagliettiego, Massima Siragusa i Lorenza Castore. W ostatnich latach jej fotografie były wybierane do: „Voice off” na Rencontres de la Photographie of Arles, Epson Italia Award, Contemporary Museum Photography w Mediolanie i do Boutographies Festival w Montpellier. W 2007 roku została wybrana przez Agencję Turystyczną regionu Trydent - Górna Adyga na uczestnika warsztatów z Gianni Merengo Gardinim dotyczących miasteczka Rovereto, jak również otrzymała nagrodę Canon Young Photographer Prize podczas Toskańskich Warsztatów Fotograficznych oraz pokazywała swoje prace w galerii “Grazia Neri” w Mediolanie. Została wyselekcjonowana do FotoGrafia International Rome’s Festival 2008.