Cztery skoki w przyszłość

Wiki Królikowska, Zbigniew Olszyna

08.04.2019 - 13.04.2019

Codziennie każdy z nas skacze myślami w przyszłość. Tak samo skaczą naukowcy, dziennikarze, analitycy, wróżbici. Komu zaufasz?
Wiki Królikowska i Zbigniew Olszyna postanowili zaufać sobie nawzajem. Stąd nowatorski pomysł, że dwójka artystów kuratoruje siebie nawzajem. Olszyna, artysta malarz i fotograf, oraz
Królikowska, performerka i kompozytorka, to wyjątkowy duet.

Łączy ich zamiłowanie do estetyki camp i pastiszu połączone z wrażliwością na zagadnienia społeczne, popkulturę i lifestyle. Różnią ich formy ekspresji: Olszyna maluje i rysuje, Królikowska pojawia się w VTL (video, tune, lyrics) i staje twarzą w twarz z publicznością.

W „Raz, dwa, trzy, cztery” Postanowili ugryźć temat jedzenia przyszłości. W XXI wieku ciągle słyszymy – jedz to, jedz tamto, unikaj tego. Mody na modyfikowaną soję przeplatają się z okresami hejtu na GMO. Komu zaufasz?


Wiki Królikowska i Zbigniew Olszyna na potrzeby tej wystawy wcielają się w najróżniejsze role: medium, dziennikarki, naukowca czy CEO firmy farmaceutycznej by każdy z ich odbiorców mógł zadecydować czy skok w przyszłość ma sens.